Hotter - Kocioł zasypowy 5 klasy

Hotter - Kocioł zasypowy 5 klasy


0,00 zł
Brutto

Hotter to zasypowy (komorowy) kocioł na węgiel spełniający wymagania 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012 oraz unijnej dyrektywy 2009/125/WE (tzw. Ekoprojekt). 

Hotter to zasypowy (komorowy) kocioł na węgiel spełniający wymagania 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012 oraz unijnej dyrektywy 2009/125/WE (tzw. Ekoprojekt). 

Kocioł posiada innowacyjną, chronioną patentem ceramiczną komorę służącą do zgazowania węgla i efektywnego spalania lotnych produktów tego procesu przy udziale powietrza pierwotnego i wtórnego. Pozwala to z bardzo wysoką i nieosiągalną dla tradycyjnych kotłów sprawnością spalać węgiel w sposób całkowicie  przyjazny środowisku naturalnemu i zgodny z najbardziej restrykcyjnymi normami emisyjnymi. Kocioł przeznaczony jest do spalania drobnego sortymentu węgla kamiennego - ekogroszku. Rozpalanie kotła odbywa się ręcznie za pomocą drewna kawałkowego. Po rozpaleniu kotła proces spalania kontrolowany jest przez zaawansowaną automatykę kotła, która wykorzystując inteligentny algorytm PID w oparciu o temperaturę spalin precyzyjnie dobiera najbardziej odpowiednie parametry spalania paliwa.

Jak każdy kocioł 5 klasy z ręcznym załadunkiem paliwa kocioł Hotter przeznaczony jest do współpracy ze zbiornikiem akumulacyjnym (buforem ciepła).

DLA KOGO HOTTER?

 

/ Szukasz tradycyjnego kotła z ręcznym zasypem paliwa, który możesz zakupić i użytkować całkowicie zgodnie z prawem?

/ Chcesz skorzystać z dofinansowania i wymienić stary, nieekologiczny kocioł na rozwiązanie czyste i przyjazne dla środowiska?

/ Szukasz nowoczesnego, ekologicznego kotła, a jednocześnie ekonomicznego w zakupie?

/ Chcesz zmniejszyć zużycie paliwa oraz ograniczyć niemal do zera szkodliwe emisje ze spalania węgla?

TRADYCYJNY KOCIOŁ Z NOWOCZESNĄ "DUSZĄ"

W kotle Hotter połączyliśmy tradycję z nowoczesnością dzięki czemu powstał kocioł, który cechuje prostota obsługi znana z tradycyjnych kotłów z ręcznym zasypem paliwa oraz wysoka sprawnośc cieplna i rewelacyjna emisja spalin osiągalne do tej pory wyłącznie przez najnowocześniejsze, automatyczne kotły.

Sercem Hottera jest opatentowana, ceramiczna komora spalania, w której paliwo węglowe jest najpierw odgazowywane, a następnie spalane wraz z lotnymi związkami gazowymi za pomocą ceramicznych dysz dopalających.

Rozwiązanie to zapewnia rzeczywistą i stałą sprawność cieplną na poziomie 90% oraz emisję pyłów mniejszą nawet o 98% w porównaniu z tradycyjnymi, komorowymi kotłami węglowymi*. 

*emisja pyłów w kotłe Hotter 15kW - 8g/GJ, emisja w tradycyjnych kotłach zasypowych na węgiel - 404g/GJ

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło